USŁUGI

WOLUMETRIA TWARZY, CZYLI NOWOCZESNE MODELOWANIE TWARZY KWASEM HIALURONOWYM WEDŁUG MAURICIO de MAIO

 

 

 

Skóra wraz z wiekiem traci swoją naturalną elastyczność i nawilżenie, przez co liczne bruzdy czy zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Wygląd zewnętrzny wpływa na lepsze samopoczucie oraz poczucie własnej wartości. Prężny rozwój medycyny estetycznej pozwala na utrzymanie skóry w świetnej kondycji, a tym samym opóźnienie procesów starzenia. W Krefft Clinic wierzymy w nowoczesne technologie oraz szkolimy się u najlepszych specjalistów, czego efektem jest wykonywanie wolumetrii twarzy pionierską metodą dra Mauricio de Maio.

Kwas hialuronowy a starzenie się skóry

Zarówno kolagen, elastyna, jak i kwas hialuronowy działają niczym rusztowanie dla skóry. Średnia zawartość kwasu hialuronowego w organizmie wynosi od 10 do 20 gramów, z czego połowa znajduje się w skórze. Oczywiście wraz z upływem lat ilość poszczególnych komponentów ulega zmniejszeniu, przez co skóra traci swoją jędrność.

Lifting twarzy kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest jedyną substancją biologiczną, która zatrzymuje ilość wody 1000-krotnie przekraczającą jego własną masę. Dzięki temu skóra jest w pełni nawilżona, a zmarszczki wygładzone. Oprócz wiązania pokaźnej ilości wody zapobiega także jej utracie, co umożliwia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz uszkodzeniami przez wolne rodniki. Co więcej, kwas hialuronowy zapewnia długotrwały lifting twarzy poprzez stymulację syntezy kolagenu, elastyny i pobudzenie procesów regeneracyjnych.

Wolumetria twarzy wg dra Mauricio de Maio

Dr Mauricio de Maio to wirtuoz medycyny estetycznej i doświadczony chirurg plastyk. Jest on autorem nowatorskiej metody MD Codes, polegającej na wyznaczaniu na twarzy 7 punktów anatomicznych u kobiet i aż 9 u mężczyzn, które następnie zostają skrupulatnie wypełnione niewielką ilością odpowiednio dobranego preparatu kwasu hialuronowego.

Preparaty kwasu hialuronowego stosowanego do zabiegu wolumetrii twarzy wg Mauricio de Maio wykorzystują najnowszą technologię i są znacznie bardziej odporne na degradację niż jakiekolwiek inne wypełniacze dostępne na światowym rynku, dzięki czemu uzyskany efekt utrzymuje się nawet do 24 miesięcy.

Wolumetria brody oraz wolumetria żuchwy za pomocą metody MD Codes przynosi nadzwyczajnie naturalny efekt pozbawiony sztucznego przerysowania. Pozwala to na doskonałe modelowanie i lifting twarzy.

Skutecznie, bezpiecznie i bezboleśnie

Używane w metodzie MD Codes preparaty wolumetryczne pozwalają na zminimalizowanie jakichkolwiek nieprzyjemnych doznań, dzięki zawartości lidokainy – środka znieczulającego. Cały zabieg trwa jedynie 30 minut, a efekty są zauważalne niemalże natychmiastowo. Oprócz uzyskania jędrności i elastyczności skóry kwas hialuronowy zapewni również długotrwałe nawilżenie.

Zabieg wolumetrii twarzy wg Mauricio de Maio jest przeznaczony dla niemalże każdego pacjenta. U osób młodych stosowany profilaktyczne w celu poprawy struktury, jak i gęstości skóry oraz nadania twarzy odpowiedniego konturu. Z kolei u osób starszych pozwala na wygładzenie nawet głębokich bruzd czy zmarszczek z jednoczesnym przywróceniem owalu.

Medycyna estetyczna – Wrocław

Miejscem we Wrocławiu, gdzie można poddać się zabiegowy wolumetrii twarzy metodą dra Mauricio de Maio, jest oczywiście Krefft Clinic. Nasi lekarze specjaliści są doskonale wyszkoleni przez amerykańską firmę Allergan, która jest producentem nowatorskich preparatów wolumetrycznych z kwasem hialuronowym. Fachowa wiedza oraz lata przygotowań pozwalają na spełnienie oczekiwań każdego z naszych pacjentów.