USŁUGI

LIPOSUKCJA

CZYM JEST LIPOSUKCJA LIPOLIFE 3G?

Rozwiązanie LipoLife 3G to prawdziwa rewolucja w dziedzinie liposukcji i autotransplantacji tkanki tłuszczowej. Łączy w sobie innowacje, umożliwiające wysoce skuteczną, skierowaną na konkretny obszar liposukcję, powodującą znacznie mniejsze krwawienie i zasinienie, przeprowadzaną z mniejszym wysiłkiem dla lekarza i skróconym czasem powrotu do zdrowia dla pacjenta.

Dzięki unikalnej technologii mamy do czynienia z dwiema odrębnymi fazami: fazą, w której główną rolę odgrywają wzbogacone adipocyty o komórkach tłuszczowych charakteryzujących się wysoką żywotnością, oraz fazą, w której główną rolę odgrywa zredukowane krwawienie. Nie ma występującej w przypadku konwencjonalnych technik liposukcji fazy tłuszczu płynnego. Komórki tłuszczowe przechodzą przez proces lizy do stanu półpłynnego w łagodny sposób, pozwalając na ich dalsze wykorzystanie w autotransplantacji, np. wypełnianie zmarszczek, albo plastyce piersi. Żywotność komórek tłuszczowych po zabiegu, według przeprowadzonych badań, zostaje zachowana na poziomie 95%.

JAKI JEST PRZEBIEG ZABIEGU?

Zabieg większych rejonów ciała wykonujemy zazwyczaj w asyście anestezjologa w tak zwanej analgosedacji, która zapewnia pełen komfort psychiczny i bólowy pacjenta. Rejon ciała poddawany liposukcji znieczula się płynem tumescencyjnym. Następnie przy pomocy lasera diodowego wprowadzanego do tkanki podskórnej rozbijamy tkankę tłuszczową, która od razu jest odsysana. LipoLife pozwala na przeprowadzenie efektywnego zabiegu liposukcji przy mniejszym uszkodzeniu tkanek i mniejszym krwawieniu podskórnym, zasinieniach i obrzękach.

Ustawienia diody lasera o parametrach 1470 nm pozwalają na osiągnięcie temperatury do 40°C, która jest idealna dla zwiększania napięcia skóry bez powodowania uszkodzeń tkanki. Ciepło stymuluje wydzielanie kolagenu i powoduje, że istniejące włókna kolagenowe obkurczają się, co sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna i sprawia wrażenie napiętej. W zależności od rozległości liposukcji pozostawiane są dreny pozwalające odprowadzić płyn gromadzący się tkance podskórnej.

Po zabiegu na odsysany obszar zakładane jest ubranie uciskowe. A pacjent pod opieką pielęgniarską odpoczywa w pokoju pozabiegowym.

JAK WYGLĄDA REKONWALESCENCJA PO ZABIEGU?

Pacjent po zabiegu otrzymuje specjalne ubranie uciskowe, które wspomaga prawidłowe gojenie się ran. Czasem wymaga przyjmowania niewielkich dawek leków przeciwbólowych. W zależności od okolicy ciała chirurg decyduje o pozostawieniu drenów, które odprowadzają gromadzący się w tkance podskórnej płyn – dreny usuwa się po ok. 2 dniach. W 7–9 dobie po zabiegu ściąga się szwy. W przypadku większych okolic wskazany jest odpoczynek w domu i odstąpienie od intensywnej aktywności fizycznej.

KIEDY WIDAĆ EFEKTY?

Efekt w postaci zmniejszenia się objętości tkanki tłuszczowej widoczny jest natychmiast po zabiegu, jednak ostateczny efekt kosmetyczny należy oceniać po ok. 6 miesiącach od zabiegu.

JAKIE OKOLICE MOŻNA PODDAĆ LIPOSKUCJI?

  • Brzuch;
  • Talia;
  • Uda (wewnętrzne i zewnętrzne strony);
  • Kolana;
  • Ginekomastia u mężczyzn;
  • Podbródek;
  • Tzw. chomiki;
  • Wzgórek łonowy.

CZYM JEST LIPOTRANSFER?

Lipotransfer to zabieg polegający na przeszczepie tkanki tłuszczowej w wybrane miejsce. Tłuszcz pobierany jest na drodze liposukcji, najczęściej z brzucha, okolicy talii lub ud, a następnie przygotowywany tak by uzyskać jak najwięcej nieuszkodzonych komórek tłuszczowych. Przygotowany tłuszcz wykorzystywany jest do wypełnienia piersi lub iniekcji w obrębie twarzy.