USŁUGI

Redukcja poduszek tłuszczowych Bichata.

Redukcja poduszek tłuszczowych policzków – Bichata

Jest to zabieg wykonywany przez chirurga plastycznego w celu wysmuklenia policzków. Polecany szczególnie u osób, których rysy twarzy pomimo stosowania diety i szczupłej sylwetki pozostają „pełne”. Przy pomocy niewielkiego nacięcia na wewnętrznej stronie policzka (cięcie ma długość ok. 1-2 cm) zostaje usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej znajdującej się w centralnej części policzka, która tworzy tzw. Poduszkę tłuszczową Bichata. Nie zaleca się usuwania ich w całości, gdyż powoduje to nadmierne zapadnięcie policzków – wyglądają wówczas nienaturalnie – a jedynie wycięcie ich nadmiaru. Policzki zostają wymodelowane, a rysy twarzy wyostrzone.

Przebieg zabiegu.

Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i dobrze tolerowany przez pacjentów. W miejscu planowanego nacięcia chirurg plastyczny podaje niewielką ilość środka znieczulającego i wykonuje zabieg od strony jamy ustnej przez błonę śluzową policzka, dzięki czemu blizna pooperacyjna jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz. Po zabiegu efekt znieczuleniu utrzymuje się przez ok. 3 godziny, a występujące dolegliwości bólowe są łatwe do opanowania przy pomocy powszechnie dostępnych leków przeciwbólowych. Swoim pacjentom zwykle zalecam zażycie 1,0g Paracetamolu co 8 godzin przez 2-3 dni po zabiegu. Naturalnym następstwem zabiegu jest obrzęk – niewielkiego stopnia – biorąc pod uwagę ilość usuniętej tkanki tłuszczowej oraz ilość obrzęku po zabiegu – nie powinien być zauważalny dla osób postronnych. Wykonywanie zimnych okładów w pierwszych godzinach po przeprowadzonym zabiegu znacznie pozwala zmniejszyć jego natężenie.

Pacjenci zawsze po zabiegu dostają kartę informacyjną ze szczegółowo objaśnionymi zasadami postępowania pooperacyjnego, co skutecznie pozwala im komfortowo przejść okres okołooperacyjny, a ze swoje wątpliwości zawsze mogą skonsultować z chirurgiem plastycznym przeprowadzającym zabieg, ponieważ udostępniam swój numer telefonu.

Efekty zabiegu:

Autor: lek. Wiktor Czyżak

Wiktor Czyżak - ZnanyLekarz.pl