USŁUGI

Lifting wargi górnej – Bullhorn Liplift.

Lifting wargi górnej – Bullhorn LipLift

Zabieg wykonywany w celu skrócenia wargi górnej, podniesienia, powiększenia i wyeksponowania czerwieni wargowej.

Bullhorn Liplift wykonywany jest u pacjentek, które chcą w sposób trwały powiększyć czerwień wargową w obrębie wargi górnej z zachowaniem naturalnego wyglądu. Dzięki tej małoinwazyjnej procedurze czerwień wargowa zostaje uniesiona, a zęby górnego łuku nieznacznie odsłonięte. Operację przeprowadzam poprzez wycięcie odpowiedniej wielkości paska skóry w kształcie rogów bawołu – stąd angielska nazwa procedury (Bullhorn Lip Lift) – a blizna pooperacyjna zostaje ukryta w naturalnych zagłębieniach skóry u podstawy słupka nosa oraz skrzydełek nosa, dzięki czemu jest niewidoczna dla osób postronnych. Jest to częste miejsce stosowane do ukrywania blizn przez chirurgów plastycznych podczas wykonywania innych procedur, np. operacji plastycznych nosa.

Niewielkie dolegliwości bólowe po operacji oraz krótki okres rekonwalescencji powodują, że jest to chętnie wybierany przez pacjentki sposób na wyeksponowanie czerwieni wargowej. Rany pooperacyjne wymagają usunięcia szwów w 5.-7. Dobie po zabiegu, a minimalne dolegliwości bólowe  wymagają stosowania Paracetamolu zwykle jedynie przez 1 dobę po operacji. Aby mieć absolutną pewność, że wygląd blizny pooperacyjnej będzie idealny, należy wykonać zabieg laserem frakcyjnym CO2 na bliznę po 6 tygodniach od zabiegu – jest to zabieg przeprowadzany bez dodatkowej opłaty podczas wizyty kontrolnej przez tego samego chirurga plastycznego, który wykonywał operację.

Pacjenci zawsze po zabiegu dostają kartę informacyjną ze szczegółowo objaśnionymi zasadami postępowania pooperacyjnego, co skutecznie pozwala im komfortowo przejść okres okołooperacyjny, a swoje wątpliwości zawsze mogą skonsultować z chirurgiem plastycznym przeprowadzającym zabieg, ponieważ udostępniam swój numer telefonu.

Autor: dr Wiktor Czyżak

 

Lifting wargi górnej – Bullhorn LipLift – zdjęcia efektów pooperacyjnych wykonane po 7 dniach podczas usuwania szwów:

Koszt zabiegu to 5000 zł, cena obejmuje 1x zabieg laserem frakcyjnym CO2 na bliznę po 6 tygodniach podczas kontroli.

Umów się na wizytę.

Wiktor Czyżak - ZnanyLekarz.pl