USŁUGI

Botox – Niech Cię nie paraliżuje!

Botox – Niech Cię nie paraliżuje!

 

Czym jest botoks? Dlaczego gwiazdy Hollywood przestały się nagle starzeć? Gdzie podziały się zmarszczki na twarzy sąsiadki? Te i inne pytania są zadawane już od początku lat 90 i większość z Państwa zdążyła już poznać ideę zastrzyków z botoksu. Czym jest? Jak działa? Czy da zadowalające efekty? Aż w końcu czy jest bezpieczny? I czy aby na pewno?!

Botoks  to toksyna botulinowa – białko produkowane przez beztlenowe bakterie Clostridium botulinum. Popularnie to wysoko oczyszczony jad kiełbasiany, substancja,  która wstrzykiwana w niewielkich ilościach w mięśnie blokuje przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniem, powodując czasowe „zablokowanie” pracy mięśni. W efekcie tego mięsień nie kurczy się wygładzając kurze łapki wokół oczu i zmarszczki na czole. Sam zabieg trwa krótko i jest prawie bezbolesny.

Mechanizm działania botoksu wykorzystywany był początkowo w neurologii i okulistyce, usuwano nim nadmierne napięcie mięśni u dzieci chorych na porażenie mózgowe , leczono nim także zeza. Botoks stał się najpopularniejszym i najszybszym sposobem walki ze zmarszczkami  mimicznymi. Odpowiednie dawki i sposoby wstrzykiwania preparatu szybko i efektywnie poprawiają urodę dając spektakularne efekty. Cały zabieg trwa około 10 minut, rezultat pojawia się po około 2-3 dniach, a na optymalny efekt musimy poczekać około 2 tygodni.

Jednak spektrum zastosowań botoksu jest o wiele szersze – począwszy od możliwości pozbycia się zmarszczek czy  bruzd poprzez usuwanie nadmiernej potliwości, poprawę kondycji włosa. leczenie bruksizmu czy leczenie migreny.

Botoks sprawia, że rysy twarzy stają się łagodniejsze, twarz wygląda młodziej, a sam efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. A co za tym idzie? – lepsze samopoczucie. Ale nie tylko! Czy wiesz, że botoks może także leczyć depresję? Wstępne badania dowodzą, że botoks wstrzykiwany w tzw. „lwią zmarszczkę” zmniejsza objawy depresyjne i poziom lęku.

Czy botoks jest zatem bezpieczny? Tak, pod warunkiem, że zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanego lekarza, który zna anatomię twarzy i przeprowadzi zabieg w sposób bezpieczny.  Botoks działa miejscowo na mięśnie i nie przenika do krwi ani innych miejsc, w związku z czym nie oddziałuje na mózg, który jest chroniony barierą krew-mózg, której preparat nie jest w stanie przekroczyć.

Jednych botoks „paraliżuje” poprawiając urodę i samopoczucie, innych „paraliżuje” strach wynikający wyłącznie z niewiedzy na jego temat.

Więc niech Cię nie paraliżuje!