USŁUGI

MEDYCYNA ESTETYCZNA

USUWANIE OWŁOSIENIA – ZABIEGI

ALMA HARMONY PRO XL GŁOWICA SHR PRO – to kolejny poziom w ewolucji metod do trwałego usuwania owłosienia, który zdobył równie dużą popularność, co lasery diodowe ze względu na skuteczne usuwanie włosów. Lasery z technologią SHR wyróżnia od innych urządzeń do depilacji ciała zastosowana w nich technologia światła pulsacyjnego, które transformuje światło UV. W połączeniu z technologią IN-Motion czas trwania zabiegu ulega znacznemu skróceniu, a dodatkowo leser ten usuwa jasne włoski. Różnica między urządzeniami do depilacji z technologią IPL i SHR polega głównie na tym, że podczas zabiegu z użyciem lasera SHR jednostkowa dawka energii dostarczanej do włosa jest niższa, jednak dostarczana jest przez wiele wiązek. Wynikiem tak skumulowanego działania wielu wiązek o niskiej dawce energii jest zsumowanie jej w mieszku włosowym, co prowadzi do jego destrukcji. Zabiegi depilacji urządzeniami SHR łączą w sobie wykorzystanie niskiej i bezpiecznej mocy z wysoką częstotliwością, gwarantując tym samym mniejszy dyskomfort podczas i krótszy czas zabiegu.

WSKAZANIA:

  • Chęć usunięcia włosów.

JAK CZĘSTO?
Co 5–8 tygodni, 4–8 serii.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?
Zabieg rozpoczyna się konsultacją ze specjalistą. Po uprzednio przeprowadzonym wywiadzie następuje ocena stanu skóry i występującego owłosienia. Platforma wyposażona jest w specjalny system chłodzący okolicę zabiegową, dzięki czemu odczucia bólowe są zminimalizowane. Po przygotowaniu skóry i dobraniu odpowiednich parametrów, przykłada się głowicę lasera i opracowuje dany obszar.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?
Dzięki wykorzystaniu metody “In Motion”, która umożliwia podanie energii nie w jednym strzale, a w serii nieco delikatniejszych impulsów, które zostają oddane w momencie przesuwania głowicy po powierzchni skóry, zabieg jest prawie bezbolesny. Za bezbolesność zabiegów wykonywanych technologią SHR odpowiada również wydajny system chłodzący w głowicy urządzenia, który zapewnia wysoki komfort podczas oddawania strzałów.

JAK SIE PRZYGOTOWAC DO ZABIEGU?
Na wybranej partii ciała należy zachować minimalny odrost włosa: włos przebity przez skórę, wyczuwalny pod palcem o maksymalnej długości 2 milimetrów (włos ogolony maszynką 2 dni przed zabiegiem). 
Należy nie opalać skóry na około miesiąc przed zabiegiem. Nie należy stosować kosmetyków oraz zabiegów z kwasami AHA, BHA, PHA na miesiąc przed zabiegiem (na epilowanej partii ciała). Należy zachować abstynencję w dniu zabiegu.

KIEDY BĘDĄ WIDOCZNE PIERWSZE EFEKTY?
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale żeby uzyskać efekt całkowitego usunięcia owłosienia konieczne jest wykonanie serii zabiegów na daną partię ciała.

ZALECENIA PO ZABIEGU?
Nie wolno opalać (słońce, solarium) okolicy zabiegowej przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu.
W ciągu 3 dni od zabiegu zaleca się unikać uprawiania sportów, chodzenia na saunę czy brania gorących kąpieli. Nie jest wskazane przyjmowanie leków fotouczulających.