MEDYCYNA ESTETYCZNA
OKOLICE OKA – ZABIEGI
To metoda leczenia schorzeń skóry, która polega na podawaniu niewielkich ilości substancji leczniczej za pomocą płytkich iniekcji. Głównym składnikiem preparatów stosowanych do mezoterapii jest kwas hialuronowy. Poza nim mogą zawierać aminokwasy, witaminy, minerały, koenzymy, mikroelementy – dostosowane do konkretnego problemu klinicznego. Znaczenie ma również nakłuwanie skóry, które stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie, regeneruje skórę i hamuje tworzenie wolnych rodników.
Najczęściej mezoterapii poddawana jest skóra twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, owłosionej skóry głowy, pośladki, uda i brzuch.
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której dobierany jest odpowiedni preparat. Zabieg może być wykonywany przez cały rok.
Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem (np. Emlą).
Do osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się 3 zabiegi w odstępach 3–4 tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 6 miesiącach.
WSKAZANIA DO MEZOTERAPII:
- zwiotczenie, suchość skóry;
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa i przeciwstarzeniowa;
- przebarwienia;
- cienie i dołki pod oczami;
- przeciwdziałanie i redukcja cellulitu;
- skóra trądzikowa z rozszerzonymi porami;
- rozstępy, blizny.
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża i okres karmienia piersią;
- choroby o podłożu autoimmunologicznym;
- skłonność do blizn przerosłych;
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik ropny);
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
- choroby nowotworowe;
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych.
OBJAWY NIEPOŻĄDANE:
- zaczerwienienie i obrzęk;
- ból w miejscu wstrzyknięcia materiału;
- świąd w przypadku skóry wrażliwej.
W dniu zabiegu nie nakładać makijażu, aby uniknąć infekcji. Nie korzystać z sauny, z basenu, unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz intensywnych ćwiczeń przez 24h.
Mezoterapia mikroigłowa polega na odpowiednio głębokim, intensywnym i bardzo gęstym nakłuwaniu okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać przebudowie. Podczas jednej sesji zabiegowej na twarzy powstają setki tysięcy malutkich nakłuć.
DermaPen i rollery mogą być stosowane praktycznie na każdej okolicy, również na dużych obszarach ciała: na twarzy (łącznie z powiekami), szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach.
Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
Efekty mezoterapii mikroigłowej pojawiają się po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4–6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2–4 tygodnie.
Po zabiegu skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona, jednak objawy te ustępują w ciągu 2–3 dni. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać makijażu i kosmetyków drażniących skórę (pierwsze 24h), sauny, gorących kąpieli (7 dni), ale też intensywnego wystawienia skóry na działanie prominiowania UVA i UVB. Dodatkowo należy stosować filtry min. SPF 30.
WSKAZANIA:
- likwidacja drobnych zmarszczek;
- poprawa jakości skóry (gęstości i elastyczności);
- wyrównanie kolorytu skóry;
- delikatne wyrównanie powierzchni skóry;
- nadanie blasku i gładkości skórze;
- przywrócenie odpowiedniego napięcia;
- poprawa owalu twarzy;
- nawilżenie;
- redukcja blizn i rozstępów.
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża i okres laktacji;
- aktywne stany zapalne skóry, infekcje;
- alergia na składniki preparatu;
- zakażenia wirusowe, grzybicze, bakteryjne;
- przeczosy, nadżerki;
- zmniejszenie krzepliwości krwi i przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi;
- terapia pochodnymi witaminy A – 6 miesięcy po zakończeniu leczenia;
- skłonność do powstawania bliznowców;
- zabiegi chirurgiczne wykonane w obrębie miejsca zabiegu (do 3 miesięcy);
- choroby nowotworowe;
- choroby autoimmunologiczne (np. SM, łuszczyca, bielactwo);
- depilacja (miesiąc), golenie (24 h) miejsca poddanego zabiegowi.
Osocze bogatopłtykowe PRP (plateler – rich plasma) uzyskiwane jest z własnej krwi pacjenta pobieranej bezpośrednio przed zabiegiem i podawane w skórę w formie mezoterapii. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu zawierają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które przyśpieszają procesy regeneracyjne takie jak stymulacja, namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzenie syntezy macierzy międzykomórkowej, stymulacja syntezy DNA, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co jest kluczowe dla dobrego odżywienia skóry. W rezultacie zapobiega się starzeniu skóry, która staje się bardziej promienista, nawilżona i jędrna. Osocze znalazło zastosowanie również w zapobieganiu utracie włosów.
Terapia PRP przeznaczona jest dla najbardziej świadomych i wymagających pacjentów rozumiejących istotę biorewitalizacji oraz ceniących produkty pochodzenia naturalnego. A także cierpiących na różnego rodzaje alergie. Z uwagi na fakt, że wykorzystanie autologicznego preparatu, sprowadza do minimum ryzyko alergii, stanów zapalnych czy powstanie ziarniniaków.
WSKAZANIA:
- Blizny pourazowe, potrądzikowe, rozstępy ;
- Fotouszkodzenia (ścieńczenie, utrata sprężystości skóry);
- Skóra wymagająca rewitalizacji (zmęczona, bez napięcia, niejednolity koloryt);
- Korekcja skóry z oznakami starzenia (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość);
- Regeneracja skóry po zabiegach medycyny estetycznej;
- Wypełnienie blizn potrądzikowych;
- Łysienie typu męskiego;
- Wypadanie włosów u kobiet.
JAKIE OBSZARY CIAŁA MOGĄ BYĆ PODDANE ZABIEGOM?
- Twarz;
- Szyja;
- Dekolt;
- Grzbiety rąk;
- Owłosiona skora głowy;
- Ciało.
KIEDY WIDAĆ EFEKTY?
Pierwsze efekty widać po 2 tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48h od pierwszego zabiegu. Najlepsze rezultaty przynosi seria zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego dobierana indywidualnie (najczęściej 3 zabiegi w odstępie miesiąca).
PO ZABIEGU?
Można od razu wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.
To neurotoksyna, której działanie polega na blokowaniu neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów nerwowych do komórki mięśniowej powodujące czasowe rozluźnienie mięśni. Nie dochodzi wtedy do skurczów mięśni mimicznych. Skóra w tym miejscu rozprostowuje się, dzięki czemu dochodzi do likwidacji zmarszczek mimicznych i jej wygładzenia.
Zabieg zwykle nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem na około 30 min przed zabiegiem.
Efekt działania pojawia się po 3–7 dniach i utrzymuje się 4–6 miesięcy.
Zabieg można powtarzać co 6 miesięcy, ale nie częściej niż co 3 miesiące. Miejsca, w które podano preparat są przez chwilę zaczerwienione.
Wskazania do zastosowania toksyny botulinowej:
- zmarszczki między brwiami (lwia zmarszczka);
- poziome zmarszczki czoła;
- zmarszczki wokół oczu (kurze łapki);
- zmarszczki w okolicy nasady nosa (zmarszczki królicze);
- zmarszczki powieki dolnej, na brodzie, wokół ust;
- gummy smile;
- bruksizm;
- nadpotliwość pach, dłoni, stóp.
Przeciwwskazania:
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eeatona);
- nadwrażliwość na składniki preparatów (albuminy ludzkie);
- ciąża i okres karmienia piersią;
- miejscowe infekcje skóry.
Objawy uboczne:
- niewielkie krwiaki w miejscu wstrzyknięcia;
- zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych;
- przejściowy obrzęk z delikatnym mrowieniem w miejscu iniekcji;
- nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, które przemija w ciągu 2–6 tygodni);
- ból głowy.
Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem skóry, utrzymuje jej nawilżenie i jędrność. Wraz z wiekiem jego ilość zmniejsza się, wskutek czego skóra wiotczeje, wysusza się i pojawiają się zmarszczki. Usta i policzki tracą swoją jędrność i objętość.
Preparaty z kwasem hialuronowym nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, modelują usta, nadają objętość, poprawiają kontur twarzy i pobudzają procesy regenerujące skóry.
Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym np. EMLA na około 30–40 min przed zabiegiem. Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się 6–12 miesięcy w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, stanu i kondycji skóry, wieku pacjenta i jego stylu życia. Dzięki sieciowaniu kwas pozostaje stabilny i podlega powolnemu procesowi wchłaniania. Preparaty kwasu hialuronowego mają zastosowanie w zabiegach, których celem jest poprawa owalu twarzy oraz przywrócenie młodego i zdrowego wyglądu.
Wskazania:
- korekcja zmarszczek, bruzd;
- modelowanie kości policzkowych;
- modelowanie owalu twarzy;
- wolumetria twarzy;
- uzupełnianie ubytków objętości;
- modelowanie brody;
- korekta nosa;
- powiększanie ust.
Zabieg polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Efektem ich działania jest stymulacja syntezy kolagenu, fibroblastów, angiogeneza. Skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy podnosi się, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki. Dochodzi do liftingu skóry.
Nici PDO wykonane są z Polidioksanonu. Jest to materiał obojętny dla tkanek, nie posiada właściwości antygennych ani pirogennych. Nici są od wielu lat stosowane w medycynie – w chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, ginekologii.
Opis zabiegu:
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W zależności od rodzaju zabiegu, stosowane są nici gładkie, proste lub skręcone, które wprowadza się za pomocą cienkiej igły w tkankę podskórną. Sposób wprowadzania nici, ich ilość i wzajemne ułożenie zależy od okolicy poddanej zabiegowi i efektu jaki chcemy uzyskać.
W celu uzyskania liftingu (podniesienia tkanek) stosujemy specjalne nici z haczykami, które wprowadzone w odpowiedni sposób podtrzymują skórę oraz zapobiegają jej opadaniu dając natychmiastowy i trwały efekt. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk tkanek oraz siniaki ustępujące w ciągu kilku dni i bolesność okolic poddanych zabiegowi.
Po około 10–14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za sprężystość, napięcie, jędrność i elastyczność skóry). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie. Efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.
Wskazania do zabiegu:
- poprawa owalu twarzy;
- zmarszczki na czole;
- obniżone krawędzie brwi;
- opadająca, zwiotczała skóra policzków;
- nadmiernie zarysowany fałd nosowo-wargowy;
- linie marionetki;
- fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie.
Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią;
- choroba nowotworowa;
- otwarte rany lub zmieniona chorobowo skóra;
- zaburzenia krzepnięcia krwi;
- terapia przeciwkrzepliwa;
- skłonność do tworzenia przerosłych blizn (keloidów).
CooLifting® to jedyne urządzenie na polskim rynku, które łączy w sobie cztery technologie medyczne dla uzyskania jak najlepszych rezultatów. CooLifting®uruchamia silny przepływ CO2 do tkanek, w połączeniu z wysokim stężeniem wprowadzanych substancji czynnych przy bardzo wysokim ciśnieniu i w niskiej temperaturze.
COOLIFTING® ZAWIERA CZTERY TECHNOLOGIE W JEDNYM:
- Dwutlenek węgla podawany w krótkich impulsach;
- Wysokie ciśnienie;
- Niska temperatura (-15°C);
- Substancje aktywne.
JAKIE SĄ EFEKTY TERAPEUTYCZNE ZABIEGU?
- CooLifting® wykorzystuje przepływ CO2, powodując lokalne rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmiany powinowactwa hemoglobiny do O2 (efekt Böhra), lokalną regulację pH i wzmocnienie procesu lokalnej lipolizy. Skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych, prowadzi do poprawy mikrokrążenia, a tym samym do lepszego dotlenienia komórek skóry.
- CooLifting® aplikuje CO2 pod bardzo wysokim ciśnieniem, osiągając bezpośrednie i pośrednie korzyści poprzez mechaniczną stymulację fibroblastów oraz poprzez wprowadzanie dużych ilości CO2 i składników aktywnych w głąb skóry w bardzo krótkim czasie.
- CooLifting® aplikuje CO2 w bardzo niskiej temperaturze w bardzo krótkich impulsach, w celu wywołania skurczu naczyń krwionośnych i skurczu tkanek. Analizowane obydwa te zjawiska w całości powodują rozszerzanie i zwężanie naczyń krwionośnych prowokowane przez CO2 i niską temperaturę (ok. -15°C), powodując efekt „pompowania” nazwany „vis-a-paradox”, który jest ważny dla lokalnego oczyszczenia z toksyn i odpowiedniego natlenienia tkanek.
- CooLifting® jako TDS (transdermic delivery systems): wysokie ciśnienie i niska temperatura gwarantują lepszą penetrację kwasu hialuronowego i aktywnych substancji w głąb skóry, oraz zwiększają ich działanie pozwala składnikom aktywnym na łatwiejszą penetrację warstwy rogowej naskórka.
CZY ZABIEG JEST BEZPIECZNY?
Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Pacjent odczuwa jedynie delikatne kłucie i przyjemny chłód. Po zabiegu można powrócić do swoich codziennych zajęć – bez gojenia i okresu rekonwalescencji
JAKICH MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ KORZYŚCI?
Korzyści z CooLifting można podzielić na dwie grupy: efekty natychmiastowe (flash) i długoterminowe (antiaging):
- natychmiastowe – Flash effect:
- nawilżenie;
- połysk;
- gładkość;
- redukcja zmarszczek.
- długoterminowe – antiaging effect:
- napięcie;
- restrukturyzacja skóry właściwej;
- odżywienie skóry;
- systematyczna regeneracja skóry właściwej.
Teraz możesz cieszyć się piękna i zdrową skórą po zaledwie kilku minutowym, nieinwazyjnym zabiegu. Coolifting® to jeden z ulubionych zabiegów gwiazd w ponad 60 krajach na całym świecie.
Efekty zabiegu widoczne są już kilka minut po jego wykonaniu, a Ty możesz cieszyć się piękną i zdrową skorą tuz po wyjściu z gabinetu.
JAK CZĘSTO WYKONUJEMY ZABIEG?
- Jedna sesja – to natychmiastowy efekt liftingu: wygładza skórę, likwiduje powierzchowne zmarszczki i redukuje głębokie zmarszczki.
- Terapia utrwalająca efekt to 4-6 sesji co tydzień w celu uzyskania efektu odmładzającego: intensywna stymulacja kolagenu i elastyny, regeneracja skóry, poprawa jakości i tekstury skóry.
- Terapia podtrzymująca : jeden zabieg raz na kilka miesięcy.