USŁUGI

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Przed zabiegami z zakresu medycyny estetycznej zapraszamy na konsultację, podczas której zbierzemy szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia każdego pacjenta i ustalimy indywidualny plan terapii. Przygotowaliśmy dla Państwa spersonalizowaną kartę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, którą wypełnimy wraz z pacjentem na pierwszej wizycie. Na podstawie oczekiwań, wieku i stanu zdrowia dobieramy odpowiedni plan postępowania.

Każda twarz i motywacja do leczenia jest unikalna, dlatego podejście terapeutyczne powinno być indywidualnie dopasowane.

Wykonujemy zdjęcia przed i po, aby jak najlepiej zobrazować zmiany po każdym etapie leczenia.

Mamy nadzieje, że takie podejście przełoży się na satysfakcję naszych pacjentów.

W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Kiedy wizyty w gabinecie medycyny estetycznej zaczynają być regularnością sprawia to, że mimo mijającego czasu wygląd naszej skóry spełnia nasza oczekiwania. Bowiem to skóra narażona jest każdego dnia na wiele szkodliwych dla niej czynników, które znacznie wpływają na jej kondycję i proces starzenia się. Skóra poddawana zabiegom stymulowana jest do odnowy, poprawia swoją jakość, teksturę, koloryt, jak i napięcie.

ZABIEGI:

Medycyna regeneracyjna to nowoczesna dziedzina terapii medycznych, której istotą jest wykorzystywanie naturalnego potencjału organizmu do samoodnowy. Samoodnowa tkanek to naturalny, fizjologiczny proces zachodzący podczas całego życia. W poszczególnych tkankach przebiega on jednak z różną intensywnością. Te tkanki, które ulegają wolniejszej regeneracji możemy stymulować do intensywniejszej regeneracji.

W medycynie estetycznej największe znaczenie praktyczne mają: stosowanie płytkowych czynników wzrostu, autologiczne przeszczepy tkanki tłuszczowej oraz próby wykorzystywania komórek macierzystych.

ZABIEGI:

Modelowanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu zarysu twarzy. Pozwala na przywróceniu utraconej z wiekiem objętości związanej z utratą tkanki tłuszczowej. Zabiegi te polegają na wypełnieniu określonych okolic preparatami kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego lub własnym odpowiednio spreparowanym tłuszczem (tzw. lipofilling). W czasie zabiegu wolumetrii możemy uzyskać uwypuklenie okolic kości policzkowych, wypełnienie zapadniętych skroni, poprawę linii żuchwy, znaczną redukcję głębokich zmarszczek i bruzd.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym np. EMLĄ. Efekty są natychmiastowe i utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie krwiaki i obrzęk, które ustępują po kilku dniach.

ZABIEGI:

Zmarszczki to podłużne wgłębienia na powierzchni skóry, które powstają w wyniku rozpadu włókien kolagenu i elastyny w skórze. Za ich powstawanie odpowiedzialny jest proces starzenia. Tryb życia, używki jak i choroby ogólnoustrojowe także nie pozostają obojętne dla naszej skóry. Wyróżniamy zmarszczki: mimiczne, statyczne (utrwalone zmarszczki mimiczne), strukturalne (spowodowanie szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego), liniowe (spowodowane przesuszeniem naskórka) jak i grawitacyjne (spowodowane utratą kolagenu z wiekiem). W zależności od rodzaju zmarszczek lekarz dobiera najbardziej odpowiednia metodę ich zwalczania.

ZABIEGI:

Skóra wokół oczu jest cieńsza (ma około 0,5mm grubości), bardziej delikatna i wrażliwsza niż skóra na pozostałej części twarzy. Wpływa na to brak podskórnej tkanki tłuszczowej, która chroni skórę przed agresywnym środowiskiem zewnętrznym, wahaniami temperatur czy słońcem. W okolicy oka dochodzi do zaburzeń krążenia limfatycznego. Ze względu na to okolica ta wymaga szczególnej uwagi, pielęgnacji i indywidualnego doboru zabiegów poprawiających kondycję skóry w tej części twarzy. Zabiegi przy użyciu Lasera C02 znalazły zastosowanie zarówno w profilaktyce starzenia się skóry powiek jak i samym korygowaniu opadających powiek.

Główne problemy związane z okolicą oka to: drobne zmarszczki, zmarszczki mimiczne, worki i cienie pod oczami, dolina łez i opadanie powiek.

ZABIEGI:

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to zabieg mający na celu powiększenie ich objętości i jędrności, poprawę konturu, a także nawilżenie. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet i mężczyzn korekta dotyczy głównie zbyt mało wykształconej górnej lub dolnej wargi, natomiast u osób starszych korekta dotyczy konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (np. maść EMLA). W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 6 do 12 miesięcy. Po zabiegu przez kilka dni powinno się unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne i sauna), jak również należy unikać dotykania i masowania miejsc iniekcji. Może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie oraz krwiak, które ustępują w ciągu kilku dni.

ZABIEGI:

Modelowanie kształtu nosa za pomocą kwasu hialuronowego jest alternatywą dla interwencji chirurgicznej. Najczęstszymi wskazaniami do tego zabiegu są: garbek na nosie, nierówności grzbietu nosa, ubytki i krzywizny w kształcie nosa czy opadający czubek nosa. Oczywiście nie każde zniekształcenie nosa kwalifikuje się do niechirurgicznej korekcji, dlatego pierwszym etapem jest konsultacja i omówienie oczekiwanych efektów. Przeciwwskazaniami są: skłonność do bliznowacenia, ciąża i karmienia piersią, stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy czy choroby autoimunnologiczne.

Zabieg wykonuje lekarz w miejscowym znieczuleniu. Wprowadza on za pomocą cienkiej igły, bądź kaniuli usieciowany kwas hialuronowy w odpowiednie miejsce, a następnie palcami modeluje kształt nosa. Pacjent od razu po zabiegu ma możliwość ocenienia osiągniętych efektów, które utrzymują się średnio 6-20 miesięcy i zanikają stopniowo. Czasami jednak po zabiegu może wystąpić obrzęk, bolesność nosa lub siniak w miejscu iniekcji. Efekty uboczne zanikną najwyżej po kilku dniach.

Przed zabiegiem należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach wpływających na krzepliwość krwi i zastosować się do zaleceń odstawienia tych leków na różną ilość dni przed zabiegiem w zależności od grupy leków.

Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i przebywania w wysokich temperaturach (sauna, solarium). Czynniki te wpływają na trwałość kwasu hialuronowego.

ZABIEGI:

Rumień utworzony jest przez bardzo gęstą sieć włosowatych naczynek dających optyczny efekt zaczerwienienia skóry np. twarzy lub policzków. Naczynka gwałtownie się rozszerzają pod wpływem emocji, mrozu, ciepła, wzrostu ciśnienia tętniczego. Na podłożu tego zaburzenia powstają wyraźnie widoczne, prześwitujące przez naskórek rozszerzone naczynia krwionośne, określane terminem teleangiektazje. Zmiany naczyniowe – rumień i rozszerzone naczynka są między innymi efektem uszkodzeń posłonecznych, ale również niektórych chorób skóry, np. trądzika różowatego.

ZABIEGI:

Blizny i przebarwienia to rodzaje defektów kosmetycznych, które możemy nabyć w każdym wieku. Co więcej istnieje wiele różnych przyczyn ich powstawania: na skutek działania słońca, po trądziku, zabiegach operacyjnych, przebytych chorobach, urazach czy poparzeniach. Blizny stanowią problem estetyczny jak i często są przyczyną bólu, dysfunkcji objętej blizną części ciała czy nieprzyjemnym efektem ciągnięcia. W zależności od przyczyny powstania blizny, przebarwienia, bądź plamy stosujemy inne leczenie, które jest dobierane indywidualnie.

ZABIEGI:

Laserowe usuwanie jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuażu. Tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych, ale wymaga to wielu sesji. Po każdym zabiegu obserwuje się ok. 50% rozjaśnienie tatuażu, chyba, że znajduje się na bliźnie.

W celu całkowitego usunięcia niechcianego tatuażu należy wykonać do 10 zabiegów, wykonywanych w odstępach od 2-3 tygodni. O tym ile zabiegów należy wykonać oraz jak będzie wyglądało miejsce po usuniętym tatuażu decydują: rodzaj barwnika, głębokość wykonanego tatuażu, sposób wykonania tatuażu, miejsce, w którym został wykonany tatuaż i predyspozycje osobnicze pacjenta.

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie, a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione przez okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 2-3 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium. Przeciwwskazaniami są ciąża i karmienie piersią oraz świeżo opalona skóra (do 2 tygodni od ostatniego opalania).

ZABIEGI:

Nadmierne wypadanie włosów to dolegliwość, która dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Diagnostyka w tym przypadku, często z pomocą endokrynologa, ginekologia jak i lekarza chorób wewnętrznych, jest podstawą działania. Biopsja skóry głowy z badaniem histopatologicznym często umożliwia nam postawienie ostatecznej diagnozy. Leczenie powinno być ukierunkowane na przyczynę choroby. Podstawowym zabiegiem wykorzystywanym w leczeniu nadmiernego wypadania włosów jest mezoterapia igłowa, która polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami hamującymi wypadanie włosów i pobudzającymi ich wzrost. W zależności od etiologii opisanej wyżej dolegliwości dobiera się odpowiedni preparat, bądź lekarz komponuje własne mieszanki. Inne metody to: Regenera Activa, osocze bogatoplytkowe, dr Cyj czy laser MaX Hair.

ZABIEGI:

Nadpotliwość to bardzo częsty problem medyczny, spotykany nawet u 3% populacji. Spowodowany jest on nadczynnością ekrynowych gruczołów potowych. Leczenie nadpotliwości rozpoczynamy od szczegółowej diagnostyki ze względu na fakt, że jest to problem bardzo złożony, którego przyczyną są często choroby ogólnoustrojowe.

Najbardziej popularną metodą leczenia nadpotliwości pierwotnej (bez konkretnej przyczyny chorobowej) jest stosowanie iniekcji toksyny botulinowej w obszarach nadmiernego wydzielania potu. Zabieg ten wykonuję się w znieczuleniu miejscowym. Ilość podanej toksyny botulinowej ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta i to ona warunkuje koszt zabiegu. Działanie toksyny botulinowej polega na porażeniu zakończeń nerwowych co skutkuje chemiczną denerwacją gruczołów potowych i tym samym zablokowaniu wydzielania przez nie potu. Efekt po zbiegu widoczny jest po kilku dniach, a efekt utrzymuję się około 6 miesięcy.

ZABIEGI:

Nadmiar tkanki tłuszczowej bądź jej nierównomierne rozmieszczenie stanowi problem, którego przy odpowiednim planie działania można się trwale pozbyć. Często problemem tym dotknięte są partie ciała takie jak podbródek czy ramiona u osób posiadających szczupłą sylwetkę, dlatego metody miejscowo działające dają spektakularne efekty. Podczas konsultacji, po zebraniu szczegółowego wywiadu i przeanalizowaniu przyczyn nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, omówione zostaną wskazania i przeciwwskazania do konkretnych zabiegów.

ZABIEGI: