USŁUGI

MEDYCYNA ESTETYCZNA DLA MĘŻCZYZN – JAKIE ZABIEGI NAJCZĘŚCIEJ WYBIERAJĄ PANOWIE

 

 

Współczesna medycyna estetyczna mężczyzn z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Panowie, podobnie jak kobiety chcą wyglądać i czuć się dobrze, a także walczyć ze swoimi kompleksami. Niejednokrotnie ich problemy natury estetycznej są zbliżone do kobiet, dlatego określanie ich mianem tematu tabu jest już na szczęście przeszłością. Jakie zabiegi oferuje współczesna medycyna estetyczna dla mężczyzn?

Dlaczego medycyna estetyczna dla mężczyzn jest ważna?

Badanie przeprowadzone w 2016 r. przez Wirtualną Klinikę ujawniło, że już 27 proc. mężczyzn w analizowanej grupie korzystało z zabiegów medycyny estetycznej na twarz, a 21 proc. na ciało. Takie wyniki pokazują, że panowie z roku na rok coraz mniej stronią od wizyt u lekarzy medycyny estetycznej. Dane te cieszą, ponieważ pokazują, że mężczyznom również zależy na wyglądzie, który wpływa na ich pewność siebie oraz samopoczucie.

Medycyna estetyczna dla mężczyzny to coraz częściej kwestia wizerunkowa. Istnieją zawody, które wymagają nie tylko eleganckiego i dobrze dopasowanego stroju, ale także doskonałej kondycji dłoni, cery i włosów. To właśnie te elementy często zdradzają wiek, a niekiedy potrafią dodać nawet kilka lat. Panowie zdają sobie z tego sprawę, dlatego coraz częściej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn. Co ciekawe, do klinik najczęściej zgłaszają się osoby w wieku 40-50 lat, kiedy kondycja skóry i włosów zaczyna stopniowo się pogarszać.

Nie ulega wątpliwości, że skóra mężczyzn ma nieco inną budowę niż kobiet, jednak zmiany związane z upływającym czasem widoczne są na niej tak samo. Zmarszczki, cienie pod oczami, przebarwienia oraz utrata znacznej ilości włosów, to tylko część problemów, z jakimi borykają się panowie. Rozwiązaniem tych problemów są na szczęście zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn, którzy stanowią już około 20 proc. osób korzystających z usług klinik medycyny estetycznej.

 

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn we Wrocławiu

Już od kilku lat zauważalny jest wyraźny, pozytywny trend dbania o własne zdrowie, tężyznę fizyczną oraz wygląd, co spowodowało wzrost zainteresowania zabiegami, które oferuje medycyna estetyczna. Mężczyźni najczęściej decydują się na zabiegi mało inwazyjne, które nie ograniczają ich codziennej aktywności oraz nie wymagają długiej rekonwalescencji.

Oferta medycyny estetycznej dla mężczyzn we Wrocławiu to jednak nie tylko zabiegi estetyczne. Wielu panów boryka się ze wstydliwymi oraz uciążliwymi dolegliwościami, wśród których najczęściej wymienia się nadpotliwość oraz nadmierne wypadanie włosów. Medycyna estetyczna u mężczyzn jest w tym przypadku najlepszym lekarstwem.

Szacuje się, że nadpotliwość to problem pojawiający się u około 3 proc. społeczeństwa. Nadmierne wydzielanie potu może dotyczyć całego ciała lub jedynie niektórych części. Leczenie nadpotliwości oferowane przez medycynę estetyczną dla mężczyzn polega na podaniu botoksu w wybrane partie ciała. Zabieg pozwala uzyskać natychmiastowe efekty, co cenią sobie panowie.

Łysienie androgenowe to z kolei jedna z najczęściej pojawiających się przyczyn nadmiernej utraty owłosienia u mężczyzn. Jest to związane ze zmieniającym się wraz z wiekiem poziomem testosteronu. Leczenie łysienia to przykład medycyny estetycznej mężczyzn polegającej na podskórnym wprowadzeniu substancji odżywczych za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg ten nazywa się mezoterapią skóry głowy.

Wśród zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn najczęściej wybierane są:

  • Wolumetria twarzy, przede wszystkim modelowanie kąta i linii żuchwy,
  • Lipofilling twarzy,
  • Dermapen,
  • Zabiegi laserowe na przebarwienia, rumień i rozszerzone pory,
  • Botoks w leczeniu nadpotliwości,
  • Mezoterapia celowana zwłaszcza na łysienie androgenowe,
  • Liposukcja podbródka.

Medycyna estetyczna dla mężczyzny pozwala rozwiązać wiele uciążliwych problemów, które uprzykrzają codzienne funkcjonowanie. Cieszy więc fakt, że panowie coraz rzadziej uznają ją jedynie za domenę kobiet.