USŁUGI

Liposukcja podbródka – zmień swój profil.

Zabieg liposukcji podbródka zyskuje w ostatnich latach coraz większą popularność.

Liposukcja podbródka pozwala poprawić kształt profilu twarzy poprzez odtworzenie kąta pomiędzy żuchwą a szyją. Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy podbródkowej odmładza i zaznacza żuchwę. Dzięki wykorzystaniu energii lasera uzyskujemy dodatkowo sprężystość oraz efekt liftingu. Po liposukcji laserowej nie pozostaje nadmiar skóry, gdyż ulega ona wciągnięciu i ujędrnieniu.

Czasem nawet osoby szczupłe, regularnie uprawiające sport, nie są w stanie pozbyć się efektu podwójnego podbródka. Liposukcja jest najbardziej efektywną i trwałą metodą pozbycia się tkanki tłuszczowej z tej okolicy.

Czy liposukcja podbródka jest bolesna?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (tumescencyjnym), które polega na ostrzyknięciu operowanej okolicy płynem znieczulającym. Jest to bardzo skuteczne i efektywne postępowanie, więc ból pozostaje zniesiony nawet przez wiele godzin po zabiegu.

Ile trwa zabieg?

Około 15-25 minut.

Jak przebiega rekonwalescencja po liposukcji podbródka?

Po zabiegu zakładamy specjalną opaskę uciskową oraz zalecamy noszenie jej przez ok. 7 dni. Opaska zmniejsza obrzęk oraz pozwala prawidłowo zagoić się tkance podskórnej. Nie dłużej niż po 14 dniach od zabiegu, pacjent/pacjentka wraca do pełnej aktywności fizycznej.

Czy liposukcja pozostawia blizny?

W celu wprowadzenia kaniuli do liposukcji do tkanki podskórnej chirurg wykonuje nacięcia o długości ok 4mm. Są one jednak wykonywane w miejscach schowanych, zwykle za kątem żuchwy lub za uchem. Nie pozostawia to widocznych blizn.

Jakim urządzeniem wykonuje się liposukcję?

W Krefft Clinic korzystamy z najnowszego modelu lasera LipoLife 3g o długości fali 1064nm. Ta długość fali skupia się na wodzie znajdującej się w tkankach miękkich, tworząc idealną długość fali dla liposukcji przy użyciu lasera. Mokra technika nasączania iniekcyjnego zastosowana w LipoLife pozwala na przeprowadzenie efektywnego zabiegu liposukcji przy mniejszym uszkodzeniu tkanek i mniejszym krwawieniu podskórnym, zasinieniach i obrzękach. Ustawienia diody lasera o parametrach 1470 nm pozwalają na osiągnięcie temperatury do 40° C, która jest idealna dla zwiększania napięcia skóry bez powodowania uszkodzeń tkanki. Ciepło stymuluje wydzielanie kolagenu i powoduje, że istniejące włókna kolagenowe obkurczają się, co sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna i sprawia wrażenie napiętej.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

  • Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • Uniesienie skóry podbródka – lifting
  • Uwydatnienie linii żuchwy i odmłodzenie profilu twarzy.

Obraz mówi więcej niż 1000 słów, więc poniżej prezentujemy efekt zabiegów liposukcji podbródka wykonanych w KREFFT CLINIC.

 

Autor: lek. Michał Krefft

Michał Krefft - ZnanyLekarz.pl