USŁUGI

SHR – Super Hair Removal – bezbolesna epilacja laserowa.

W okresie zimowym, kiedy nasze ciało ukryte jest pod kilkoma warstwami ubrań, rzadko myślimy o depilacji. Wbrew pozorom jest to najlepszy moment na rozpoczęcie serii zabiegów epilacji laserowej, tak aby być przygotowanym na sezon urlopowy.

Często pacjenci pytają dlaczego nie mają 100% efektu po pierwszym zabiegu epilacji laserowej oraz od czego zależy ilość i odstęp czasowy pomiędzy zabiegami?

Wykonanie serii zabiegów (4-8) w odpowiednich odstępach czasowych (5-8 tygodni) jest konieczne ze względu na występowanie różnej długości faz wzrostu włosa. Przerwy i ilość zabiegów uzależnione są przede wszystkim od obszaru ciała (cykl wzrostu włosa) oraz cech indywidualnych (płeć, problemy hormonalne, typ skóry).

Cykl wzrostu włosa najczęściej dzielimy na trzy fazy:

  1. Anagen – to aktywna faza wzrostu, która na ciele trwa od 6 (twarz) do 12 (nogi) tygodni. Właśnie kiedy włos znajduje się w tej fazie, zabieg epilacji przynosi pożądane efekty. Źródło światła poprzez łodygę włosa dociera do brodawki skutecznie ją niszcząc.
  2. Katagen – to faza przejściowa. Następuje zatrzymanie wzrostu i włos wypychany jest ku powierzchni skóry. Efektem działania zabiegu na tym etapie jest podgrzanie mieszka i wykruszenia włosa. Na tym etapie włos nie ma kontaktu z brodawką, dlatego nie dociera do niej wiązka światła i nie ulega ona zniszczeniu (powstaje nowy włos).
  3. Telogen – to ostatnia faza cyklu, czyli faza spoczynku, w której włos obumiera i powoli wysuwa się ze skóry. Na tym etapie wzrostu włosa zabieg nie przynosi efektów.

Czy jeśli mam jasną karnację i jasne włosy to zabieg przyniesie spodziewany efekt?

Oczywiście. Ważne jest, aby podczas pierwszej wizyty i wywiadu ustalić fototyp skóry. Pozwoli to na dobranie odpowiednich parametrów, tak by zabieg był nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny. Każda skóra jest inna i w odmienny sposób reaguje na wiązkę światła.

Amerykański dermatolog Thomas B. Fitzpatrick określił VI fototypów skóry:

I typCeltycki – bardzo blada, biała skóra, która łatwo ulega poparzeniom; nigdy się nie opala, a na promienie słoneczne reaguje rumieniem; charakteryzuje się jasnymi oczami (jasnoniebieskie, zielone) oraz jasnymi włosami (blond lub rude).

II typPółnocnoeuropejski – jasna cera, która ulega poparzeniom, ale na promienie słoneczne początkowo reaguje rumieniem, a następnie przechodzi w delikatną opaleniznę. Charakteryzuje się jasnymi oczami (niebieskie, zielone) oraz blond włosami.

III typŚrodkowoeuropejski – skóra dość odporna na poparzenia, łatwo ulega pigmentacji; początkowo pojawia się rumień, ale przechodzi w dość widoczną, znaczną opaleniznę; charakteryzuje się kolorem włosów ciemny blond, brąz oraz oczami brązowymi, piwnymi lub niebieskimi.

IV typPołudniowoeuropejski – typowo śniady odcień skóry o zabarwieniu jasnobrązowym lub oliwkowym; duża odporność na poparzenia; naturalnie ciemne włosy i oczy.

V typ – charakterystyczny dla rasy żółtej oraz mieszkańców Półwyspu Arabskiego

VI typ – charakterystyczny dla rasy czarnej.

Epilacja laserowa to nie tylko usuwanie owłosienia.

Epilacja laserowa jest zabiegiem nie tylko estetycznym, ale i poprawiającym jakość życia. Zalecana jest osobom, które borykają się z problemem wrastających włosów lub przymieszkowym zapaleniem skóry pojawiającym się po depilacji.

W Krefft Clinic zabieg epilacji laserowej wykonywany jest przy pomocy Alma Harmony XL z głowicą SHR Pro. Moduł ten może być używany do wszystkich typów skóry (typy skóry I-VI w skali Fitzpatricka), również do skóry opalonej. Nowatorska metoda IN-Motion pozwala na szybkie, komfortowe i bezbolesne przeprowadzenie terapii. Dodatkowo system chłodzenia chroni skórę przed przegrzaniem, czy poparzeniem.

Przeczytaj jak należy się przygotować do zabiegu i jakie są zalecenia po: https://www.krefftclinic.pl/uslugi/zabiegi-laserowe/?id=1555413343058-ae7b08a9-e8f3

Umów się na epilację laserową w Krefft Clinic tel. 666 183 223.