USŁUGI

CHIRURGIA OGÓLNA I PROKTOLOGIA

Wykonujemy zabiegi w zakresie skóry i tkanki podskórnej każdej części ciała.

ZABIEGI:

 • Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 5 cm z badaniem histologicznym;
 • Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 5cm;
 • Usunięcie kaszaka, tłuszczaka;
 • Plastyka blizny;
 • Usunięcie zmian skórnych Laserem CO2;
 • Usunięcie żółtaków / przerośniętych gruczołów potowych z okolicy powiek;
 • Usunięcie laserowe naczyniaka Morganiego „rubinowe punkciki”;

Obejmuje badanie fizykalne oraz anoskopowe z konsultacją specjalistyczną. Jest to niezbędny etap kwalifikacji do zabiegu i zaplanowania leczenia proktologicznego. 

Badanie, które umożliwia ocenę końcowego odcinka jelita grubego. W trakcie rektoskopii możliwe jest pobranie materiału do badania histopatologicznego i bakteriologicznego. Możliwe jest także usuwanie polipów, ciał obcych i hamowanie krwawienia. Badanie wykonywane jest za pomocą rektoskopu – sztywnego wziernika o długości od 20 do 30 cm i średnicy 2 cm. Do rektoskopu w trakcie badania jest doprowadzane tzw. zimne światło za pomocą światłowodów.

Przygotowanie polega na dwukrotnym wykonaniu lewatywy i wypróżnieniu.

WSKAZANIA DO PRZEPROWADZENIA REKTOSKOPII:

 • Bóle w okolicy odbytu, podbrzusza;
 • Zmiana rytmu wypróżnień lub kształtu oddawanego stolca (stolec taśmowaty, ołówkowaty), daremne parcie na stolec bądź bezwiedne oddawanie stolca;
 • Krwawienie z odbytu;
 • Guzy w odbycie;
 • Sączenie wydzieliny z odbytu;
 • Świąd odbytu z niewyjaśnionej przyczyny;

Leczenie hemoroidów metodą RFITTH Celon – czyli termiczna ablacja żylaków odbytu indukowana prądem o częstotliwości fal radiowych. Jest to małoinwazyjna technika leczenia choroby hemoroidalnej. Polega na ablacji splotów hemoroidalnych bez ich wycinania. Zabieg w zależności od zakresu wymaga znieczulenia miejscowego lub krótkiego znieczulenia dożylnego w asyście anestezjologa. Przewaga tej metody nad innymi to przede wszystkim znacznie większy komfort pacjenta po zabiegu – mniejsza bolesność. Zabieg trwa około 20 minut i nie wymaga hospitalizacji, pozwala na szybki powrót do pełnej sprawności. 

Leczenie hemoroidów metodą Barrona – metoda polega na założeniu obrączki gumowej na powiększony splot hemoroidalny. Gumka odcina dopływ krwi, a splot ulega martwicy i odpada po kilku dniach. Pierwszy zabieg może być wykonany już na pierwszej wizycie, jeżeli nie ma stanu zapalnego. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu pacjent może normalnie funkcjonować, nie wymaga hospitalizacji. Konieczna ilość zabiegów zależy od zaawansowania choroby.  Zabiegi wykonywane są w odstępach 4 tygodni.

Ostrzykiwanie szczeliny odbytu toksyną botulinową  – wykorzystując toksynę botulinową redukujemy napięcie mięśni zwieracza tworząc dogodne warunki do gojenia się szczeliny. Pełne wyleczenie po zastrzykach z toksyny botulinowej obserwowane jest u około 75 do 90% chorych po okresie 2 miesięcy od podania toksyny botulinowej. W przypadku nawrotu choroby (≈10%) możliwe ponowne wstrzykniecie botuliny, stosowanie nitrogliceryny lub leczenie chirurgiczne. Zabieg jest krótki i nie wymaga znieczulenia. Efekt działania toksyny mija samoistnie po 6 miesiącach.

Nacięcie zakrzepu – zakrzep brzeżny to sporadycznie pojawiające się schorzenie objawiające się bolesnym guzkiem na zewnątrz odbytu. Czasem ból jest trudny do zniesienia i uniemożliwia funkcjonowanie. Leczeniem powinno być nacięcie zakrzepicy brzeżnej w znieczuleniu miejscowym. Zakrzep najlepiej naciąć w ciągu pierwszych 3 dni od pojawienia się objawów. Zabieg jest krótki i często przynosi szybką ulgę. Pozostawienie zakrzepu może grozić martwicą oraz infekcją krwiaka. Zakrzep brzeżny jest często mylnie rozpoznawany jako „wypadnięty hemoroid” co prowadzi do odwleczenia w czasie właściwego leczenia, dlatego ważne by takich sytuacjach niezwłocznie zgłosić się do proktologa.

Wycięcie fałdów anodermy – Zabieg polegający na redukcji fałdów skórnych okolicy odbytu, wykonywany przy użyciu lasera CO2. Zwykle nie wymaga założenia szwów. Po zabiegu pacjent może normalnie funkcjonować. Rany goją się zwykle w ciągu tygodnia.  Zabieg trwa do 10 minut i wymaga znieczulenia miejscowego.