USŁUGI

CHIRURGIA PLASTYCZNA

Korekcja uszu jest zabiegiem chirurgii plastycznej pozwalającym zmienić kształt małżowin usznych.

Nie jest to zabieg wyłącznie estetyczny. Dla wielu pacjentów zniekształcone uszy są powodem, który rujnuje poczucie własnej wartości. Mimo, że otoczenie nawet nie dostrzega tych ubytków, to z uwagi na to że człowiek jest nad wyraz krytyczny wobec siebie, to jest to dla niego i tak bardzo uciążliwe.

Operacja ma na celu poprawę samopoczucia pacjenta. Pozwala ona pozbyć się defektu, a przez co również niepotrzebnego stresu związanego z wyglądem. Przeprowadza się ją często, nawet u dzieci.

Zabieg ten jest wykonywany ze znieczuleniem miejscowym. Polega na ukształtowaniu małżowiny przy pomocy specjalnych szwów zakładanych na chrząstkę. Cięcie oraz późniejsza blizna znajdują się na jej tylnej powierzchni — pozostają ukryte przez nowy kształt ucha. Po zabiegu konieczne jest stosowanie opaski przytrzymującej przez sześć tygodni.

Korekcja nosa jest zabiegiem pozwalającym zmienić wygląd twarzy oraz poprawić funkcję oddychania.

Skrzywienie przegrody powoduje zaburzenia oddychania, snu oraz znacznie pogarsza jakość życia. Wymodelowanie jej zaradza temu.

Pełna otwarta plastyka nosa pozwala na całkowitą zmianę kształtu. Skóra przecinana jest jest na słupku nosa. Możliwa jest wówczas korekta przegrody nosowej i czubka, usunięcie garba oraz zwężenie i obniżenie piramidy kostnej.
Operację poprzedza szczegółowa analiza potrzeb i oczekiwań pacjenta, by po zabiegu mógł on w pełni cieszyć się z uzyskanego rezultatu. Zabieg ten może zostać wykonany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Ból pooperacyjny z reguły jest niewielki i łatwy do opanowania, a sam zabieg przeprowadzany jest w ramach chirurgii jednego dnia.

Korekcja brzucha jest zabiegiem pozwalającym pozbyć się nadmiaru skóry i tłuszczu oraz naprawić defekty jego przedniej ściany.

Cięcie, prowadzone w podbrzuszu, sprawia, że główna blizna pozostaje ukryta pod bielizną. Możliwe jest również wycięcie starych blizn, na przykład takich po cięciu cesarskim czy innych zabiegach chirurgicznych.

Rozejście pochewek mięśni prostych brzucha to również częsta przypadłość. Objawia się ona wybrzuszeniem w jego środkowej części podczas napinania mięśni. Pojawia się po ciąży, kiedy rozciągnięcie tkanek przekroczyło swoją maksymalną wytrzymałość. Nie da się tej przypadłości wyeliminować za pomocą ćwiczeń fizycznych — konieczna jest operacja. Zabieg pogłębia wcięcie w talii, nadając sylwetce kształt klepsydry. Dodatkowym efektem jest zmiana kształtu i wielkości pępka, zostaje on zmniejszony i przeniesiony w inne miejsce.

Odpowiednia technika operacyjna pozwala uzyskać efekt zarysowanych i odznaczających się mięśni brzucha, nawet u osób nie ćwiczących regularnie.
Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

Korekcja powiek górnych jest zabiegiem pomagającym zniwelować niekorzystne efekty upływu czasu oraz działania sił grawitacji.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym — pacjenci tolerują go bardzo dobrze. Pozwala na korekcje zwiotczenia i opadania powiek górnych, w tym drugim przypadku konieczne jest skrócenia mięśnia dźwigacza owych powiek.

W trakcie operacji usuwany jest nadmiar zwiotczałej skóry, ilość mięśnia okrężnego oka ulega redukcji, zaopatrywane są pseudoprzepukliny tłuszczowe, które dają wrażenie pełnej, nabrzmiałej powieki, a w razie konieczności skracane jest również rozcięgno mięśnia dźwigacza powieki górnej. Wszystko to w zależności od indywidualnych wskazań dla pacjenta.

Blizna pooperacyjna pozostaje ukryta w zagłębieniu powieki. Po zabiegu nie ma konieczności przyjmowania leków przeciwbólowych, bądź zapotrzebowanie na nie jest bardzo niewielkie — zwykle jedynie w pierwszej dobie.

Redukcja piersi wykonywana jest w celu jest zmniejszenia ich objętości, a także nadania im nowego kształtu.

Zabieg pozwala zmniejszyć średnicę otoczki piersi jak i umożliwia skorygowanie ich asymetrii. Wskazaniami do niego, poza chęcią wymodelowania piersi, są bóle pleców — szczególnie w odcinku szyjnym oraz piersiowym, podrażnienia ramion powodowane przez biustonosze, a także podrażnienia, infekcje lub stany zapalne powstające w fałdzie podpiersiowym.

Rekonwalescencja po zabiegu trwa od siedmiu do czternastu dni. Po operacji zalecane jest noszenie miękkiego biustonosza sportowego przez przynajmniej miesiąc.

Ginekomastia to powiększenie się sutka u mężczyzny. Dochodzi do niego na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, tłuszczowej i włóknistej, które wchodzą w skład gruczołu sutkowego.

Chorobę tę leczy się chirurgicznie. Zabiegi dzielimy na dwie kategorie.

Pierwszą z nich jest odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w przypadku zbyt dużego nagromadzenia jej w okolicy piersi. Z dwóch niewielkich nacięć wprowadzana jest kaniula przy pomocy której odsysana jest nadwyżka.

Drugą kategorią jest wycięcie tkanki gruczołowej z piersi. Cięcie na granicy otoczki i skóry otaczającej pozwala na dostęp do gruczołów piersiowych, które zostają usunięte na stałe.

Aby uzyskać naturalny i prawidłowy zarys klatki piersiowej można połączyć obydwie procedury. Są one zwykle wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Aby przystąpić do zabiegu niezbędne jest wykonanie USG piersi oraz poznanie przyczyn ich przerostu. Po nim zaleca się noszenie kamizelki uciskowej na klatkę piersiową.

Powiększanie piersi jest zabiegiem, który polega na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej lub użyciu implantów silikonowych.

Pierwszy ze sposobów polega na odessaniu własnej tkanki tłuszczowej z jednej lub kilku okolic ciała, specjalnym opracowaniu jej oraz wstrzyknięciu do piersi. Dodatkowo można również wzbogacić ją w komórki macierzyste, naturalnie występujące w tkance tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, lub miejscowym z krótkim znieczuleniem dożylnym — jest to połączenie mniej obciążające dla pacjentki, umożliwiające szybszą rekonwalescencję oraz opuszczenie kliniki już w dniu zabiegu.

Druga metoda związana jest z implantami wykonanymi z silikonu. Wszczepia się je do piersi — pod gruczoł lub mięsień piersiowy. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, a po niej pacjentka spędza noc w klinice. Opuszcza ją po kontroli lekarskiej w dniu następnym. Piersi są dodatkowo znieczulane w trakcie zabiegu, aby zmniejszyć dyskomfort po nim. Efekt przeciwbólowy utrzymuje się przez kolejne dzień lub dwa, co umożliwia szybszy powrót do pełnej sprawności. Implanty są do wyboru w kształtach anatomicznych i okrągłych. Można również dobrać powłoki: mikropoliuretanowe lub silikonowe — teksturowane lub gładkie. Szczegółowa selekcja odbywa się podczas konsultacji, ponieważ niezbędne jest dokładne zmierzenie klatki piersiowej pacjentki oraz poznanie jej oczekiwań.