MEDYCYNA ESTETYCZNA
SKÓRA GŁOWY I WŁOSY – ZABIEGI
To metoda leczenia schorzeń skóry, która polega na podawaniu niewielkich ilości substancji leczniczej za pomocą płytkich iniekcji. Głównym składnikiem preparatów stosowanych do mezoterapii jest kwas hialuronowy. Poza nim mogą zawierać aminokwasy, witaminy, minerały, koenzymy, mikroelementy – dostosowane do konkretnego problemu klinicznego. Znaczenie ma również nakłuwanie skóry, które stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie, regeneruje skórę i hamuje tworzenie wolnych rodników.
Najczęściej mezoterapii poddawana jest skóra twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, owłosionej skóry głowy, pośladki, uda i brzuch.
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której dobierany jest odpowiedni preparat. Zabieg może być wykonywany przez cały rok.
Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem (np. Emlą).
Do osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się 3 zabiegi w odstępach 3–4 tygodniowych. Cykl zabiegów można powtórzyć po 6 miesiącach.
WSKAZANIA DO MEZOTERAPII:
- zwiotczenie, suchość skóry;
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa i przeciwstarzeniowa;
- przebarwienia;
- cienie i dołki pod oczami;
- przeciwdziałanie i redukcja cellulitu;
- skóra trądzikowa z rozszerzonymi porami;
- rozstępy, blizny.
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża i okres karmienia piersią;
- choroby o podłożu autoimmunologicznym;
- skłonność do blizn przerosłych;
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik ropny);
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
- choroby nowotworowe;
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych.
OBJAWY NIEPOŻĄDANE:
- zaczerwienienie i obrzęk;
- ból w miejscu wstrzyknięcia materiału;
- świąd w przypadku skóry wrażliwej.
W dniu zabiegu nie nakładać makijażu, aby uniknąć infekcji. Nie korzystać z sauny, z basenu, unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz intensywnych ćwiczeń przez 24h.
Mezoterapia mikroigłowa polega na odpowiednio głębokim, intensywnym i bardzo gęstym nakłuwaniu okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać przebudowie. Podczas jednej sesji zabiegowej na twarzy powstają setki tysięcy malutkich nakłuć.
DermaPen i rollery mogą być stosowane praktycznie na każdej okolicy, również na dużych obszarach ciała: na twarzy (łącznie z powiekami), szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach.
Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
Efekty mezoterapii mikroigłowej pojawiają się po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4–6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2–4 tygodnie.
Po zabiegu skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona, jednak objawy te ustępują w ciągu 2–3 dni. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać makijażu i kosmetyków drażniących skórę (pierwsze 24h), sauny, gorących kąpieli (7 dni), ale też intensywnego wystawienia skóry na działanie prominiowania UVA i UVB. Dodatkowo należy stosować filtry min. SPF 30.
WSKAZANIA:
- likwidacja drobnych zmarszczek;
- poprawa jakości skóry (gęstości i elastyczności);
- wyrównanie kolorytu skóry;
- delikatne wyrównanie powierzchni skóry;
- nadanie blasku i gładkości skórze;
- przywrócenie odpowiedniego napięcia;
- poprawa owalu twarzy;
- nawilżenie;
- redukcja blizn i rozstępów.
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża i okres laktacji;
- aktywne stany zapalne skóry, infekcje;
- alergia na składniki preparatu;
- zakażenia wirusowe, grzybicze, bakteryjne;
- przeczosy, nadżerki;
- zmniejszenie krzepliwości krwi i przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi;
- terapia pochodnymi witaminy A – 6 miesięcy po zakończeniu leczenia;
- skłonność do powstawania bliznowców;
- zabiegi chirurgiczne wykonane w obrębie miejsca zabiegu (do 3 miesięcy);
- choroby nowotworowe;
- choroby autoimmunologiczne (np. SM, łuszczyca, bielactwo);
- depilacja (miesiąc), golenie (24 h) miejsca poddanego zabiegowi.
Zabieg z wykorzystaniem preparatu Dr.Cyj Hair Filler jest skuteczny w walce z wypadaniem włosów i łysieniem. Unikalna, skoncentrowana formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego zatrzymuje wypadanie włosów, działa stymulująco i odżywczo na komórki skóry głowy, przyspieszając wzrost nowych włosów. Dzięki temu włosy stają się gęstsze i odzyskują naturalny, zdrowy wygląd. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Innowacyjność Dr.Cyj Hair Filler to nie tylko jego skład, ale także opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych. To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.
Podczas zabiegu Dr.Cyj Hair Filler wykonuje się serię wkłuć w skórę głowy, przez co dostarcza się peptydy biomimetyczne do skóry właściwej. Zabieg jest prawie bezbolesny i trwa około 20 minut.
Bezpośrednio po zabiegu w miejscu podania preparatu mogą występować niewielkie zgrubienia, które znikają w przeciągu 1 doby. Efekt utrzymuje się przez rok. Po tym czasie terapię należy powtórzyć.
Zabieg wymaga 4 sesji w odstępach 2 tygodniowych. By podtrzymać efekt zalecany jest zabieg przypominający po około pół roku. Ważne jest przestrzeganie harmonogramu sesji zabiegowych.
DLA KOGO JEST DR.CYJ HAIR FILLER?
Zabieg jest doskonałym wyborem dla osób, które zmagają się z problemem łysienia androgenowego, łysienia na podłożu stresowym oraz okresowym wypadaniem włosów. Jest to terapia uzupełniająca przed i po przeszczepie włosów.
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża i karmienie piersią;
- alergia na składniki preparatu;
- aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze;
- choroby autoimmunologiczne (np. SM, łuszczyca, bielactwo);
- niewyrównana cukrzyca;
- terapia sterydowa.
LOREM IPSUM
Regenera Activa® to innowacyjny system pozyskiwania, obróbki i podawania komórek w celu pobudzenia wzrostu włosów w łysieniu androgenowym.
Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia. U mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy.
Podczas specjalistycznej konsultacji lekarz oceni, czy Twoja utrata włosów związana jest z problemem łysienia androgenowego. Jeżeli taka diagnoza się potwierdzi, lekarz przedstawi Ci procedurę zabiegu i zaproponuje termin terapii. Już po miesiącu od zabiegu powinieneś zobaczyć pierwsze jego efekty.
PRZEBIEG ZABIEGU:
Regenera Activa® to trzyetapowa procedura, trwająca zwykle około 60 minut. Nie wymaga okresu rekonwalescencji.
- Lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe w okolicy karku, na linii włosów i przy pomocy sztancy pobiera zwykle trzy biopsje skóry o średnicy 2,5 mm. Miejsce pobrania materiału jest najmniej podatne na łysienie androgenowe.
- Następnie, pobrane od pacjenta wycinki poddane są mechanicznej obróbce i filtracji w specjalistycznym urządzeniu. W ten sposób z pobranej tkanki wyizolowane zostają komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne. Ilość komórek wyizolowanych z jednego mikroprzeszczepu to około 80 tysięcy, trzy biopsje to około 240 tysięcy komórek.
- Tak przygotowana zawiesina zostaje podana techniką mezoterapii w skórę głowy w okolice mieszków włosowych (na głębokość ok. 4–5 mm), aby zainicjować procesy naprawcze – pobudzamy procesy tworzenia naczyń krwionośnych w skórze oraz regenerację mieszków włosowych.
Zabieg Regenera Activa® to zabieg jednorazowy, dający bardzo dobre efekty lecznicze. Badania wykazały, że po 4–6 tygodniach po zabiegu następuje zatrzymanie utraty włosów, a istniejące mieszki włosowe, pod wpływem regeneracyjnego działania komórek progenitorowych, zaczynają generować nowe włosy.
Łysienia androgenowego nie można całkowicie zatrzymać. Regenera Activa® daje nam możliwość spowolnienia tego procesu, a także odrost znacznej części utraconych włosów. Zabieg można powtórzyć po 2, 3 latach – celem ponownego wzmocnienia włosów.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- inna forma łysienia niż łysienie androgenowe;
- wypadanie włosów o podłożu psychologicznym;
- ogólnoustrojowe lub lokalne schorzenia dermatologiczne;
- choroby nowotworowe i autoimmunologiczne.
Osocze bogatopłtykowe PRP (plateler – rich plasma) uzyskiwane jest z własnej krwi pacjenta pobieranej bezpośrednio przed zabiegiem i podawane w skórę w formie mezoterapii. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu zawierają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które przyśpieszają procesy regeneracyjne takie jak stymulacja, namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzenie syntezy macierzy międzykomórkowej, stymulacja syntezy DNA, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co jest kluczowe dla dobrego odżywienia skóry. W rezultacie zapobiega się starzeniu skóry, która staje się bardziej promienista, nawilżona i jędrna. Osocze znalazło zastosowanie również w zapobieganiu utracie włosów.
Terapia PRP przeznaczona jest dla najbardziej świadomych i wymagających pacjentów rozumiejących istotę biorewitalizacji oraz ceniących produkty pochodzenia naturalnego. A także cierpiących na różnego rodzaje alergie. Z uwagi na fakt, że wykorzystanie autologicznego preparatu, sprowadza do minimum ryzyko alergii, stanów zapalnych czy powstanie ziarniniaków.
WSKAZANIA:
- Blizny pourazowe, potrądzikowe, rozstępy ;
- Fotouszkodzenia (ścieńczenie, utrata sprężystości skóry);
- Skóra wymagająca rewitalizacji (zmęczona, bez napięcia, niejednolity koloryt);
- Korekcja skóry z oznakami starzenia (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość);
- Regeneracja skóry po zabiegach medycyny estetycznej;
- Wypełnienie blizn potrądzikowych;
- Łysienie typu męskiego;
- Wypadanie włosów u kobiet.
JAKIE OBSZARY CIAŁA MOGĄ BYĆ PODDANE ZABIEGOM?
- Twarz;
- Szyja;
- Dekolt;
- Grzbiety rąk;
- Owłosiona skora głowy;
- Ciało.
KIEDY WIDAĆ EFEKTY?
Pierwsze efekty widać po 2 tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48h od pierwszego zabiegu. Najlepsze rezultaty przynosi seria zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego dobierana indywidualnie (najczęściej 3 zabiegi w odstępie miesiąca).
PO ZABIEGU?
Można od razu wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.
LOREM IPSUM